Wyjątkowa, bo ostatnia w Zespole Szkół w Gogolinie. Wyjątkowa, bo pierwsza w PSP nr 3. Wyjątkowa, bo jubileuszowa. Wraz ze świętowaniem 15. rocznicy obecności naszego kraju w Unii Europejskiej świętowaliśmy nasz jubileusz 15. spotkania młodzieży Zespołu Szkół z młodzieżą IGS Betzdorf/Kirchen w ramach wymiany międzynarodowej. Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy uczniowie oraz opiekunowie wymiany otrzymali koszulki, w których uroczyście przeszliśmy ulicami Gogolina, by przy pomniku Karolinki i Karliczka zrobić sobie wspólne zdjęcie. Wymianę kontynuowało dziewięciu gimnazjalistów oraz aż szesnastu nowych uczniów z PSP nr 3. Rozpoczęli oni swoją przygodę z wymianą, przyjmując pod swój dach niemieckich partnerów. Od poniedziałku (10.06.) do soboty (15.06.) przebywaliśmy ze sobą, biorąc udział we wcześniej przygotowanym bogatym programie. I tak: niemieccy uczniowie mieli możliwość uczestniczenia z nami w lekcjach, razem pojechaliśmy do Tarnowskich Gór, zwiedzając Zabytkową Kopalnię Srebra oraz Sztolnię Czarnego Pstrąga, by na zakończenie dnia poszaleć jeszcze w Aquaparku. Czwartek przeznaczony był na całodniową wycieczkę do Krakowa. Po zwiedzeniu Zamku Królewskiego przeszliśmy na Stare Miasto, gdzie po zwiedzeniu Sukiennic i Kościoła Mariackiego był jeszcze czas na zakup pamiątek. W piątek rano po raz ostatni byliśmy w szkole. Po obejrzeniu wspólnych zdjęć i filmików pojechaliśmy do stolicy naszego województwa. Mieliśmy tam okazję zobaczyć, jak żyje miasto podczas Festiwalu Polskiej Piosenki. Po zwiedzeniu Wieży Piastowskiej, rynku, ratusza i Wzgórza Uniwersyteckiego mogliśmy zjeść zasłużone lody.
Wszyscy jesteśmy zgodni co do tego, że najsympatyczniejszym punktem programu był piątkowy wieczór. Najpierw rozegraliśmy tradycyjny już i pełen emocji mecz Polska – Niemcy (kolejna nasza wygrana 4:1), następnie posililiśmy się przygotowanymi przez rodziców grillowanymi kiełbaskami, sałatkami i ciastem, by nasz radośnie spędzony czas zakończyć wspólnymi tańcami.
Sobota była dniem pożegnania z naszymi przyjaciółmi, lecz na szczęście nie kończy się nasza wymiana, bo jesteśmy już umówieni na następną wizytę za rok w Niemczech. Przez ten czas zostaniemy ze sobą w kontakcie, a niektórzy planują nawet wspólne spotkania podczas wakacji.
Podsumowując ten mały jubileusz, dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy w ciągu tych piętnastu lat przyjmowali niemieckich uczniów do swoich domów, opiekując się nimi jak własnymi dziećmi. Wiele rodzin nawet kilkukrotnie uczestniczyło w naszej wymianie. Dziękujemy kolejnym Dyrektorom Zespołu Szkół (od roku 2004) oraz nauczycielom, którzy przez te lata byli w to dzieło zaangażowani, Panu Burmistrzowi, który jest pomysłodawcą tej wymiany i co roku wspiera nas finansowo, oraz Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie. Na koniec dziękujemy Pani Dyrektor PSP nr 3, która zgodziła się na rozpoczęcie wśród obecnych uczniów klas szóstych i siódmych oraz kontynuację tej wymiany w nowej szkole.
koordynator wymiany (od 15 lat)
Brygida Czekała

O nas

Dysponujemy dobrą bazą dydaktyczną, która jest stale uzupełniana i modernizowana, aby sprostać wymaganiom nowoczesnej szkoły. W bibliotece szkolnej funkcjonuje Centrum Multimedialne, gdzie każdy uczeń ma dostęp do Internetu.

Gwarantujemy wysoki poziom nauczania. Oferujemy małe grupy językowe. W szkole wykłada stała i wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Rozwój młodzieży odbywa się pod opieką specjalistów. Jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną uczniowi, otwartą na problemy i oczekiwania młodego pokolenia.

Dowiedz sie więcej o szkole

Kontakt

Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie
47-320 Gogolin, ul. Szkolna 27
77 466 62 35
77 466 62 35
sekretariat@gogolin.com.pl
Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie
Wewnętrzne numery telefonów
Sekretariat LO - wew. 1
Fax - wew. 2
Pokój nauczycielski - wew. 3
Księgowość - wew. 4
Pedagog - wew. 6

Ostatni artykuł

17
Wrz2019

Salon Maturzystów 20...

Dnia 13 września nasi licealiści, uczniowie klasy 3BLO mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną przygo...

17
Wrz2019

Dzisiejsza propozycj...

Dzisiejsza propozycja laboratorium chemicznego - oliwa do masażu o zapachu róży, ziół...

17
Wrz2019

Egzamin certyfikując...

Dla klasy 3A mundurowej 13 września w piątek, wcale nie okazał się pechowy. Uczniowie zostali poddan...

16
Wrz2019

Laboratorium chemicz...

Kl. 1B i 1C pod opieką mgr Iwony Krawczyk wykonały swoje pierwsze kosmetyki - aromatyczną i rozgrzew...

Informacje

Najważniejsze informacje potrzebne do codziennego używania. Możesz zobaczyć plan lekcji, zastępstwa, poznać najważniejsze wydarzenia w danym roku kalendarzowym czy też zalogować się do eDziennika. Zachęcamy do zapoznania się.

eDziennik

Zaloguj się do dziennika elektronicznego. Opolska eSzkoła to model opolskiej oświaty, który opiera się na technologii informacyjno-komunikacyjnej.

Plan lekcji

Zapoznaj się z planem zajęć do gimnazjum jak i liceum. Zobacz, która klasa, w której sali i z jakim nauczycielem ma zajęcia lekcyjne.

Zastępstwa

Tutaj możesz zobaczyć jaki nauczyciel jest nieobecny i jaka jest organizacja zajęć w danym dniu.

Kalendarz

Zapoznaj się kalendarzem na dany rok szkolny. Możesz zobaczyć jakie wydarzenia będą odbywały się w naszej szkole.