12 października 2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie rozpoczęły się trzydniowe obchody 70. rocznicy powstania szkoły. Na uroczystość dotarło ponad 400 absolwentów, byłych i obecnych pracowników, przyjaciół placówki oraz znamienitych gości.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11:00 na sali gimnastycznej – wspaniale udekorowanej, z przewodnim motywem drzewa oraz z towarzyszącym mottem: „Podaruj tym, których kochasz, skrzydła, by mogli latać, korzenie, aby wracali, i powody, aby zostali”. Część oficjalną poprowadzili mgr Bożena Jakubowicz i mgr Michał Pastuszczak - przedstawili oni historię placówki zilustrowaną prezentacją z archiwalnymi zdjęciami z życia szkoły. Ich wystąpienie przeplatane było występami artystycznymi absolwentów szkoły – Weroniki Czech, Magdaleny Gebauer, Anny Obrzud i Krystiana Trojanowskiego, którzy zaśpiewali takie utwory jak: „Wspomnienie” i „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena, „Radość z najpiękniejszych lat”, czy „Ale to już było”.

Gościem honorowym jubileuszowej uroczystości był ksiądz arcybiskup Alfons Nossol, który wygłosił wykład pt. „Świadkowie Jana Pawła II”. Arcybiskup przywołał również własne wspomnienia z młodzieńczych lat i opowiedział o latach szkolnych.

Bardzo podniosłym momentem uroczystości było przekazanie na ręce dyrektor Violety Zajączkowskiej Medalu Świętego Urbana. Odznakę honorową „Zasłużony dla miasta Gogolina” przyznali Liceum Ogólnokształcącemu im. KEN, radni Rady Miejskiej w Gogolinie 13 czerwca bieżącego roku. Medal wręczył Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Czok. Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały, nagroda „Zasłużony dla Gogolina” to uhonorowanie wszystkich, którzy przez 70 lat współtworzyli historię Liceum Ogólnokształcącego w Gogolinie: dyrekcji, grona pedagogicznego, personelu administracyjnego i uczniów. To właśnie Oni, na przestrzeni ostatniego 70-lecia, dzięki swojemu zaangażowaniu, pasji i oddaniu, kreowali wizerunek tej szkoły, która dziś bez wątpienia stanowi wizytówkę i chlubę Gogolina.

Po zakończeniu części oficjalnej, dyrektor placówki oraz burmistrz Gogolina podpisali także porozumienia o współpracy z Wydziałem Lekarskim Uniwersytetu Opolskiego oraz 10. Opolską Brygadą Logistyczną, które otworzą szkole nowe możliwości rozwoju i kształcenia młodzieży. Był też czas na sentymentalne spotkania po latach w salach lekcyjnych, zwiedzanie szkoły, a także obejrzenie fotografii z dawnych lat.

[UM w Gogolinie, red.]. Zdjęcie: UM Gogolin

O nas

Dysponujemy dobrą bazą dydaktyczną, która jest stale uzupełniana i modernizowana, aby sprostać wymaganiom nowoczesnej szkoły. W bibliotece szkolnej funkcjonuje Centrum Multimedialne, gdzie każdy uczeń ma dostęp do Internetu.

Gwarantujemy wysoki poziom nauczania. Oferujemy małe grupy językowe. W szkole wykłada stała i wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Rozwój młodzieży odbywa się pod opieką specjalistów. Jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną uczniowi, otwartą na problemy i oczekiwania młodego pokolenia.

Dowiedz sie więcej o szkole

Kontakt

Zespół Szkół w Gogolinie
47-320 Gogolin, ul. Szkolna 27
77 4666235
77 4666294
sekretariat@gogolin.com.pl
1. Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. Alberta Einsteina
2. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Komisji Narodowej
Wewnętrzne numery telefonów
Sekretariat LO - wew. 1
Sekretariat PG i fax - wew. 2
Pokój nauczycielski - wew. 3
Księgowość - wew. 4
Kierownik świetlicy i intendent - wew. 5
Pedagog - wew. 6

Ostatni artykuł

20
Cze2019

Uroczyste zakończeni...

19 czerwca 2019 r. w Zespole Szkół w Gogolinie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolneg...

16
Cze2019

WYJĄTKOWA WYMIANA BE...

Wyjątkowa, bo ostatnia w Zespole Szkół w Gogolinie. Wyjątkowa, bo pierwsza w PSP nr 3. Wyjątk...

03
Cze2019

Lista kandydatów do...

Dyrekcja Zespołu Szkół w Gogolinie podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów uc...

19
Maj2019

Nasze klasy mundurow...

Dyrekcja szkoły informuje, że nasze liceum PO RAZ TRZECI zakwalifikowało się do edycji programu "Cer...

Informacje

Najważniejsze informacje potrzebne do codziennego używania. Możesz zobaczyć plan lekcji, zastępstwa, poznać najważniejsze wydarzenia w danym roku kalendarzowym czy też zalogować się do eDziennika. Zachęcamy do zapoznania się.

eDziennik

Zaloguj się do dziennika elektronicznego. Opolska eSzkoła to model opolskiej oświaty, który opiera się na technologii informacyjno-komunikacyjnej.

Plan lekcji

Zapoznaj się z planem zajęć do gimnazjum jak i liceum. Zobacz, która klasa, w której sali i z jakim nauczycielem ma zajęcia lekcyjne.

Zastępstwa

Tutaj możesz zobaczyć jaki nauczyciel jest nieobecny i jaka jest organizacja zajęć w danym dniu.

Kalendarz

Zapoznaj się kalendarzem na dany rok szkolny. Możesz zobaczyć jakie wydarzenia będą odbywały się w naszej szkole.