Uczennice klasy 2B LO przystąpiły w listopadzie do Konkursu Ogólnopolskiego z ”Mitologii”. Celem konkursu jest rozbudzanie wyobraźni, wyzwalanie aktywności twórczej uczniów oraz poszukiwanie informacji i sprawdzenie umiejętności zastosowania zdobytej wiedzy. Powtórzona i zdobyta wiedza przyda się w każdym momencie, bo Antyk to przecież pierwsze źródło naszej kultury europejskiej. Przygotowanie do konkursu wymagało poznania mitów greckich i rzymskich oraz zgłębienia wiedzy na temat sztuki starożytnej nawiązującej do Mitologii.
     Na wyniki konkursu musieliśmy jednak trochę poczekać, ale było warto, ponieważ uczennica klasy 2B liceum - Paulina Walaszczyk - jako jedyna zajęła miejsce na podium. Natomiast pozostałe uczestniczki konkursu - Klara Ernst, Justyna Kałuża, Maja Łośniak, Sabina Służałek, Aleksandra Gołębiewska, Dominika Liszka, Aleksandra Panusz, Natalia Skrzypczyk i Zuzanna Grzela - zajęły od 4 do 16 miejsca.

     Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w innych konkursach! Dziękujemy bardzo za motywację i zasponsorowanie nagród pani Beacie Durskiej.

                                                                                                                                                                 Maja Łośniak i Klara Ernst

 

Mitologia konkurs

O nas

Dysponujemy dobrą bazą dydaktyczną, która jest stale uzupełniana i modernizowana, aby sprostać wymaganiom nowoczesnej szkoły. W bibliotece szkolnej funkcjonuje Centrum Multimedialne, gdzie każdy uczeń ma dostęp do Internetu.

Gwarantujemy wysoki poziom nauczania. Oferujemy małe grupy językowe. W szkole wykłada stała i wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Rozwój młodzieży odbywa się pod opieką specjalistów. Jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną uczniowi, otwartą na problemy i oczekiwania młodego pokolenia.

Dowiedz sie więcej o szkole

Kontakt

Zespół Szkół w Gogolinie
47-320 Gogolin, ul. Szkolna 27
77 4666235
77 4666294
sekretariat@gogolin.com.pl
1. Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. Alberta Einsteina
2. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Komisji Narodowej
Wewnętrzne numery telefonów
Sekretariat LO - wew. 1
Sekretariat PG i fax - wew. 2
Pokój nauczycielski - wew. 3
Księgowość - wew. 4
Kierownik świetlicy i intendent - wew. 5
Pedagog - wew. 6

Ostatni artykuł

03
Maj2016

Wycieczka do Obserwa...

Dnia 14 grudnia klasa IIB LO wraz z Panią Angeliką Tasarek i Panem Michałem Pastuszczakiem pojechała...

03
Maj2016

Wojskowi ciągle w ak...

W dniach 2-4 grudnia klasy mundurowe uczestniczyły w szkoleniu wojskowym w Dąbrówce Łubniańsk...

03
Sty2017

PRAWIE JAK STUDENCI

Dnia 14.12.2016 r. grupa uczniów z klas licealnych wybrała się na Politechnikę Opolską w celu...

03
Sty2017

Ciekawe lekcje histo...

Czy poznawanie utworu literackiego odległego w czasie musi być nudne? O tym, że nie –przekonal...

Informacje

Najważniejsze informacje potrzebne do codziennego używania. Możesz zobaczyć plan lekcji, zastępstwa, poznać najważniejsze wydarzenia w danym roku kalendarzowym czy też zalogować się do eDziennika. Zachęcamy do zapoznania się.

eDziennik

Zaloguj się do dziennika elektronicznego. Opolska eSzkoła to model opolskiej oświaty, który opiera się na technologii informacyjno-komunikacyjnej.

Plan lekcji

Zapoznaj się z planem zajęć do gimnazjum jak i liceum. Zobacz, która klasa, w której sali i z jakim nauczycielem ma zajęcia lekcyjne.

Zastępstwa

Tutaj możesz zobaczyć jaki nauczyciel jest nieobecny i jaka jest organizacja zajęć w danym dniu.

Kalendarz

Zapoznaj się kalendarzem na dany rok szkolny. Możesz zobaczyć jakie wydarzenia będą odbywały się w naszej szkole.