W środę rano (27.09.) wyruszyliśmy  na międzyklasową wycieczkę do Karpacza. Pierwszym punktem naszego programu był Park Miniatur w Kowarach, w którym dane nam było w miarę szybko z towarzyszeniem przystojnych przewodników zwiedzić i poznać najatrakcyjniejsze zabytki Dolnego Śląska. Po tej niezwykłej podróży pojechaliśmy do Świątyni Wang, drewnianego kościółka przeniesionego w to miejsce z Norwegii z miasta Wang. Budynek postawiony bez użycia żadnego gwoździa zrobił na nas ogromne wrażenie. Zanim dojechaliśmy do naszego ośrodka, zobaczyliśmy jeszcze Dziki Wodospad w Karpaczu i skocznię narciarską „Orlinek". Po obiadokolacji dostaliśmy chwilę na rozpakowanie się, by koniec tego ekscytującego dnia spędzić w „Tropikanie" – Aquaparku, który mieści się w hotelu „Gołębiewski”. Domyślacie się, że czuliśmy się tam jak w innym świecie… Słoneczny i udany pierwszy dzień wycieczki zakończyliśmy wielką pizzą w swoich pokojach J.

Drugiego dnia zaraz po śniadaniu pojechaliśmy do Sobieszowa, by czarnym szlakiem wejść na zamek Chojnik. Po niełatwej wspinaczce, trochę zmęczeni drogą mogliśmy na siedząco wysłuchać legendy zamku. Po krótkim odpoczynku weszliśmy jeszcze na wieżę, z której dzięki przepięknej pogodzie rozpościerał się cudowny widok na okoliczne góry i miasteczka. Po zejściu pojechaliśmy do huty szkła kryształowego „Julia” w Piechowicach. Mogliśmy się tu dowiedzieć, jak powstają szklane wyroby i do jak dalekich krajów są wysyłane, oraz poznać ciężką pracę hutnika. Wycieczkę zakończyliśmy w Szklarskiej Porębie, gdzie w czasie wolnym mogliśmy jeszcze kupić kilka pamiątek. Potem już powoli i z żalem odjeżdżaliśmy do Gogolina. Wszyscy spędziliśmy tam niesamowite dwa dni i zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc.

                                                              Tekst: Alicja Konieczny i Katrin Chrobok (IIIa)

                                                                                                  Zdjęcia: Paulina Tazbir

                                                                                  

                                                                                  

O nas

Dysponujemy dobrą bazą dydaktyczną, która jest stale uzupełniana i modernizowana, aby sprostać wymaganiom nowoczesnej szkoły. W bibliotece szkolnej funkcjonuje Centrum Multimedialne, gdzie każdy uczeń ma dostęp do Internetu.

Gwarantujemy wysoki poziom nauczania. Oferujemy małe grupy językowe. W szkole wykłada stała i wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Rozwój młodzieży odbywa się pod opieką specjalistów. Jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną uczniowi, otwartą na problemy i oczekiwania młodego pokolenia.

Dowiedz sie więcej o szkole

Kontakt

Zespół Szkół w Gogolinie
47-320 Gogolin, ul. Szkolna 27
77 4666235
77 4666294
sekretariat@gogolin.com.pl
1. Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. Alberta Einsteina
2. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Komisji Narodowej
Wewnętrzne numery telefonów
Sekretariat LO - wew. 1
Sekretariat PG i fax - wew. 2
Pokój nauczycielski - wew. 3
Księgowość - wew. 4
Kierownik świetlicy i intendent - wew. 5
Pedagog - wew. 6

Ostatni artykuł

03
Maj2016

Wycieczka do Obserwa...

Dnia 14 grudnia klasa IIB LO wraz z Panią Angeliką Tasarek i Panem Michałem Pastuszczakiem pojechała...

03
Maj2016

Wojskowi ciągle w ak...

W dniach 2-4 grudnia klasy mundurowe uczestniczyły w szkoleniu wojskowym w Dąbrówce Łubniańsk...

03
Sty2017

PRAWIE JAK STUDENCI

Dnia 14.12.2016 r. grupa uczniów z klas licealnych wybrała się na Politechnikę Opolską w celu...

03
Sty2017

Ciekawe lekcje histo...

Czy poznawanie utworu literackiego odległego w czasie musi być nudne? O tym, że nie –przekonal...

Informacje

Najważniejsze informacje potrzebne do codziennego używania. Możesz zobaczyć plan lekcji, zastępstwa, poznać najważniejsze wydarzenia w danym roku kalendarzowym czy też zalogować się do eDziennika. Zachęcamy do zapoznania się.

eDziennik

Zaloguj się do dziennika elektronicznego. Opolska eSzkoła to model opolskiej oświaty, który opiera się na technologii informacyjno-komunikacyjnej.

Plan lekcji

Zapoznaj się z planem zajęć do gimnazjum jak i liceum. Zobacz, która klasa, w której sali i z jakim nauczycielem ma zajęcia lekcyjne.

Zastępstwa

Tutaj możesz zobaczyć jaki nauczyciel jest nieobecny i jaka jest organizacja zajęć w danym dniu.

Kalendarz

Zapoznaj się kalendarzem na dany rok szkolny. Możesz zobaczyć jakie wydarzenia będą odbywały się w naszej szkole.