Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w Zespole Szkół w Gogolinie

23 czerwca 2017 odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017. Przybyło na nią wielu znamienitych gości na czele z Burmistrzem Gogolina Joachimem Wojtalą. Po słowach powitania Pani Dyrektor Violety Zajączkowskiej i podsumowania jakże obfitego w sukcesy roku, nastąpiło wręczanie nagród: „Nobile Talentum”, „Aurea Nobilitas”, „Zlotej Tarczy”, „Nagrody Burmistrza” oraz wiele innych.

Do nagrody „Nobile Talentum” nominowanych było wielu uczniów, ale tylko nieliczni otrzymali nagrody główne. Oto oni:

 • Dawid Pierskała (kl.IIB LO) – w dziedzinie nauk ścisłych
 • Anna Wicher (kl.IIId PG) – w dziedzinie nauk humanistycznych
 • Szymon Kowol (kl.IIIa PG) oraz Mariusz Hergesel (kl.IIIa PG) – w dziedzinie języków obcych
 • Karolina Tomeczek (kl.IIIc PG) – w dziedzinie artystycznej
 • Magdalena Czekała (kl.IIIc PG) oraz Julia Wymysłowska (kl.Ic LO) – za osiągnięcia sportowe
 • Julia Zelent (kl.IIId PG) oraz Julia Beckers (kl.IIb LO) – za aktywność społeczną
 • Arkadiusz Tomaszczyk (kl.IIa LO) – w dziedzinie wojskowości

Główną nagrodę „Aurea Nobilitas” przyznano uczniom, którzy zasłynęli w wielu dziedzinach i na wielu płaszczyznach. Otrzymali ją Magdalena Czekała i Arkadiusz Tomaszczyk. Tę nagrodę wręczył nagrodzonym sam Burmistrz Joachim Wojtala, który również przyniósł swoje nagrody absolwentom klas trzecich. Nagrodę Burmistrza otrzymali:

 • Anna Wicher, kl.IIId (uczennica z najwyższą średnią ocen: 5,7)
 • Paweł Bekiesch, kl.IIIc (uczeń z największą ilością punktów z egzaminu gimnazjalnego oraz największą ilością punktów z języka angielskiego)
 • Szymon Anioł, kl.IIIc (uczeń z największą ilością punktów z części humanistycznej)
 • Paweł Harmansa, kl.IIIc (uczeń z największą ilością punktów z części matematyczno – przyrodniczej)
 • Szymon Kowol, kl.IIIa oraz Mariusz Hergesel, kl.IIIa (uczniowie z największą ilością punktów z języka niemieckiego)

Kolejne nagrody zostały wręczone uczniom, którzy zasłynęli w różnych dziedzinach:

 • za działalność chemiczną: Paulina Tazbir, Alicja Konieczny, Magdalena Fait i Julia Chodurska (uczennice z kl.IIa PG), Marta Dziumla, Marcelina Franiczek, Angelika Grabeus, Martyna Smyrska, Michał Piechota, Amanda Stein oraz Katarzyna Syta (uczniowie kl.IIb LO)
 • za działalność w dziedzinie wojskowości: Magdalena Hasse, Jakub Jura, Julia Majka, Piotr Pakulski, Wiktoria Polniak oraz Karolina Sasik (uczniowie z kl.IIa LO)
 • za Angielską Ligę Zadaniową: Remigiusz Sobczyk (uczeń z kl.Ib LO)
 • za uzyskanie tytułu laureata konkursu religijnego „Gimnazjalista 2017”: Magdalena Czekała (uczennica z kl.IIIc PG)
 • za działalność medialną: Maja Łośniak, Klara Ernst, Sabina Slużałek, Aleksandra Gołębiewska, Zuzanna Grzela, Justyna Kałuża, Dominika Liszka, Aleksandra Panusz, Daria Gramula, Amanda Stein, Dawid Hudala oraz Dawid Pierskała
 • za oprawę techniczną imprez szkolnych: Tymoteusz Karawan, Wiktor Gebauer, Damian Markowski oraz Rafał Tomczyk (uczniowie z kl.IIIb PG)
 • za osiągnięcia na polu edukacji medialnej nagrodę przechodnią – statuetkę „Filmowa Karolinka” otrzymała klasa IIb LO z rąk Pani Dyrektor Violety Zajączkowskiej

Ogromnym zaskoczeniem i miłą niespodzianką było wręczenie przez Panią Dyrektor szczególnej odznaki „Od serca za serce”. Otrzymali ją nauczyciele wyróżnieni w dwóch kategoriach: za osiągnięcia wysokich wyników przez uczniów w egzaminach gimnazjalnych oraz za pracę „z pasją” podczas minionego roku szkolnego. Specjalną nagrodę „ryngrafy” wręczyła Pani Dyrektor również naszym szczególnym gościom. Otrzymali ją: Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala, pułkownik Jarosław Jalowski oraz major Arkadiusz Smoliński.

Podczas naszej uroczystości wychowawcy klas trzecich gimnazjum wręczyli dyplomy wyróżnionym uczniom ze średnią ocen powyżej 4,75. Był również czas na pożegnania: uczniowie klas drugich przedstawili swoich starszych kolegów w scence „Moja szkoła” a uczennice klas trzecich wyraziły swoje podziękowania nauczycielom, rodzicom oraz innym pracownikom szkoły.

Uroczystość zakończyło honorowe nadanie stopnia starszego kadeta oraz przekazanie sztandaru uczniom klasy Ia LO, a także nadanie stopnia starszego kaprala – kadeta uczniom klasy IIa LO oraz wręczenie sznurów prymusa.

Naszym absolwentom, uczniom klas trzecich gimnazjum życzymy wielu wspaniałych pomysłów, radości tworzenia, triumfu zrozumienia, ostrości spojrzenia, sięgania po nowe odkrycia oraz wielu sukcesów. A wszystkim uczniom i nauczycielom miłych i słonecznych wakacji !!! :) :) :)

Brygida Czekała, Jolanta Czok

O nas

Dysponujemy dobrą bazą dydaktyczną, która jest stale uzupełniana i modernizowana, aby sprostać wymaganiom nowoczesnej szkoły. W bibliotece szkolnej funkcjonuje Centrum Multimedialne, gdzie każdy uczeń ma dostęp do Internetu.

Gwarantujemy wysoki poziom nauczania. Oferujemy małe grupy językowe. W szkole wykłada stała i wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Rozwój młodzieży odbywa się pod opieką specjalistów. Jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną uczniowi, otwartą na problemy i oczekiwania młodego pokolenia.

Dowiedz sie więcej o szkole

Kontakt

Zespół Szkół w Gogolinie
47-320 Gogolin, ul. Szkolna 27
77 4666235
77 4666294
sekretariat@gogolin.com.pl
1. Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. Alberta Einsteina
2. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Komisji Narodowej
Wewnętrzne numery telefonów
Sekretariat LO - wew. 1
Sekretariat PG i fax - wew. 2
Pokój nauczycielski - wew. 3
Księgowość - wew. 4
Kierownik świetlicy i intendent - wew. 5
Pedagog - wew. 6

Ostatni artykuł

03
Maj2016

Wycieczka do Obserwa...

Dnia 14 grudnia klasa IIB LO wraz z Panią Angeliką Tasarek i Panem Michałem Pastuszczakiem pojechała...

03
Maj2016

Wojskowi ciągle w ak...

W dniach 2-4 grudnia klasy mundurowe uczestniczyły w szkoleniu wojskowym w Dąbrówce Łubniańsk...

03
Sty2017

PRAWIE JAK STUDENCI

Dnia 14.12.2016 r. grupa uczniów z klas licealnych wybrała się na Politechnikę Opolską w celu...

03
Sty2017

Ciekawe lekcje histo...

Czy poznawanie utworu literackiego odległego w czasie musi być nudne? O tym, że nie –przekonal...

Informacje

Najważniejsze informacje potrzebne do codziennego używania. Możesz zobaczyć plan lekcji, zastępstwa, poznać najważniejsze wydarzenia w danym roku kalendarzowym czy też zalogować się do eDziennika. Zachęcamy do zapoznania się.

eDziennik

Zaloguj się do dziennika elektronicznego. Opolska eSzkoła to model opolskiej oświaty, który opiera się na technologii informacyjno-komunikacyjnej.

Plan lekcji

Zapoznaj się z planem zajęć do gimnazjum jak i liceum. Zobacz, która klasa, w której sali i z jakim nauczycielem ma zajęcia lekcyjne.

Zastępstwa

Tutaj możesz zobaczyć jaki nauczyciel jest nieobecny i jaka jest organizacja zajęć w danym dniu.

Kalendarz

Zapoznaj się kalendarzem na dany rok szkolny. Możesz zobaczyć jakie wydarzenia będą odbywały się w naszej szkole.