Już szósty rok z kolei, 22 stycznia 2019 r. o godz. 12:00, na krapkowickim rynku odbyło się spotkanie tegorocznych maturzystów, którzy, aby zwiększyć swoje szczęście na maturze, wspólnie odtańczyli poloneza. Akcja jest organizowana przez Tygodnik Krapkowicki i cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród uczniów szkół średnich, ale też mieszkańców, którzy licznie się zgromadzili, by podziwiać tancerzy oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku, którzy też wziął aktywny udział w polonezie. Mamy nadzieję, że pięknie zatańczony taniec narodowy naprawdę przyniesie szczęście naszym maturzystom, czego im serdecznie życzymy.

"Studiowanie medycyny to bohaterstwo" - tymi słowami 17 stycznia 2019 r. przywitał nas na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Opolskiego dr n. biol. Dariusz Ziaja, który poprowadził wykład na temat komórki zwierzęcej dla uczniów klas biologiczno-medycznych naszego Liceum. Przy okazji opowiadał nam o studiach medycznych i zmotywował do ciężkiej pracy, która opłaci się nie tylko na maturze, ale także na pierwszym roku tego wymagającego kierunku. Kolejnym cennym doświadczeniem były zajęcia z dr Joanną Czają, która zorganizowała dla nas wizytę na uczelni. Pani Doktor zaprezentowała nam symulator stołu prosektoryjnego. Nie tylko mogliśmy zobaczyć skomplikowaną budowę człowieka, ale także zasmakować anatomii, samemu obsługując to interesujące urządzenie. To był bardzo udany wyjazd i z przyjemnością skorzystamy z kolejnego zaproszenia pod koniec roku szkolnego, aby móc odwiedzić ten wciąż prężnie rozwijający się Wydział i posiąść nową, fascynującą wiedzę.

 

 

10 stycznia o godz. 18:00 w Domu Pielgrzyma przy Bazylice na Górze Świętej Anny odbył się niezwykły koncert kolęd w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Na zaproszenie szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Opolu ok. 20 uczniów z klas mundurowych naszej szkoły z przyjemnością wzięło udział w tym wydarzeniu, spędzając czas w miłej atmosferze, słuchając pięknych kolęd i pastorałek oraz podziwiając wspaniałe występy artystów z Warszawy. Dziękujemy wychowawcom klas 1A i 2A wojskowej za opiekę podczas wyjazdu.

Humor nie dopisuje? Zimowa aura nie nastraja pozytywnie... lecz my poprawiliśmy sobie dziś (11 stycznia 2019 r.) nieco nastrój podczas przedstawienia kabaretowego w j. angielskim! Uczniowie klasy 3a gimnazjum zaprezentowali iście brytyjskie poczucie humoru podczas tego debiutowego wystąpienia.

08.01.2019 r. licealiści z klas IB i IIB mieli okazję wziąć udział w spotkaniu z panią dr Izabelą Jasicką-Misiak z Wydziału Chemii Uniwersytetu Opolskiego. Podczas spotkania licealiści sporo się dowiedzieli o „superfoods”. Dr Jasicka-Misiak pokazała produkty, które wspomagają funkcjonowanie organizmu.

 

21 grudnia 2018 r. na sali gimnastycznej obejrzeliśmy jasełka w wykonaniu uczniów naszej szkoły - wprowadziły nas w piękny świąteczny nastrój. Po nich w klasach odbyły się klasowe wigilie. Za przygotowanie apelu dziękujemy mgr Agacie Grabarczyk i mgr Ludmile Kozłowskiej.

 

 

14.12.2018 odbyła się niezwykła wycieczka uczniów Zespołu Szkół oraz ich opiekunów. Pojechaliśmy na Jarmark Bożonarodzeniowy do Berlina. Ale zanim rozkoszowaliśmy się świątecznymi pysznościami, podziwiając piękne oświetlenia budynków, drzew oraz choinek, mieliśmy okazję zwiedzić również stolicę Niemiec. Spacer po tym pięknym mieście rozpoczęliśmy od Alexanderplatz ze słynną wieżą telewizyjną. Tam już przywitał nas pierwszy jarmark, których w Berlinie jest ponad 60! Po kilkunastu minutach, zatrzymując się przy katedrze, nowym zamku oraz na Museuminsel, dotarliśmy do Muzeum Historii Niemiec, w którym podziwialiśmy ciekawe eksponaty, w tym wiele zdjęć i filmów. Mijając słynny uniwersytet braci Humboldtów, budynek opery berlińskiej, mieliśmy okazję wstąpić do czekoladziarni Ritter Sport, gdzie oczywiście można było napić się gorącej czekolady i zakupić kilka świeżych "kwadratów". Stamtąd przez Bramę Brandenburską przespacerowaliśmy się do Reichstagu, gdzie mieliśmy wcześniej zarezerwowane wejście na kopułę. Z góry zobaczyliśmy piękną panoramę stolicy. Przed nami już był tylko jarmark...Wybraliśmy ten na Placu Poczdamskim, który oprócz niesamowitych świątecznych iluminacji ma jeszcze wspaniałą nowoczesną architekturę, zjeżdżalnię pontonową i dwie galerie handlowe . O godzinie 18.45 udaliśmy się w drogę powrotną. Żal było odjeżdżać i już z niecierpliwością czekamy na kolejny tradycyjny wyjazd na jarmark za rok 😉

O nas

Dysponujemy dobrą bazą dydaktyczną, która jest stale uzupełniana i modernizowana, aby sprostać wymaganiom nowoczesnej szkoły. W bibliotece szkolnej funkcjonuje Centrum Multimedialne, gdzie każdy uczeń ma dostęp do Internetu.

Gwarantujemy wysoki poziom nauczania. Oferujemy małe grupy językowe. W szkole wykłada stała i wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Rozwój młodzieży odbywa się pod opieką specjalistów. Jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną uczniowi, otwartą na problemy i oczekiwania młodego pokolenia.

Dowiedz sie więcej o szkole

Kontakt

Zespół Szkół w Gogolinie
47-320 Gogolin, ul. Szkolna 27
77 4666235
77 4666294
sekretariat@gogolin.com.pl
1. Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. Alberta Einsteina
2. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Komisji Narodowej
Wewnętrzne numery telefonów
Sekretariat LO - wew. 1
Sekretariat PG i fax - wew. 2
Pokój nauczycielski - wew. 3
Księgowość - wew. 4
Kierownik świetlicy i intendent - wew. 5
Pedagog - wew. 6

Ostatni artykuł

15
Lut2019

Uwaga, ryzyko zachor...

W związku z wystąpieniem na terenie naszego powiatu zachorowań na odrę, przekazujemy Państwu materia...

23
Sty2019

Polonez na krapkowic...

Już szósty rok z kolei, 22 stycznia 2019 r. o godz. 12:00, na krapkowickim rynku odbyło się s...

23
Sty2019

Licealiści na Wydzia...

"Studiowanie medycyny to bohaterstwo" - tymi słowami 17 stycznia 2019 r. przywitał nas na Wydziale L...

23
Sty2019

Kolędy po żołniersku

10 stycznia o godz. 18:00 w Domu Pielgrzyma przy Bazylice na Górze Świętej Anny odbył się nie...

Informacje

Najważniejsze informacje potrzebne do codziennego używania. Możesz zobaczyć plan lekcji, zastępstwa, poznać najważniejsze wydarzenia w danym roku kalendarzowym czy też zalogować się do eDziennika. Zachęcamy do zapoznania się.

eDziennik

Zaloguj się do dziennika elektronicznego. Opolska eSzkoła to model opolskiej oświaty, który opiera się na technologii informacyjno-komunikacyjnej.

Plan lekcji

Zapoznaj się z planem zajęć do gimnazjum jak i liceum. Zobacz, która klasa, w której sali i z jakim nauczycielem ma zajęcia lekcyjne.

Zastępstwa

Tutaj możesz zobaczyć jaki nauczyciel jest nieobecny i jaka jest organizacja zajęć w danym dniu.

Kalendarz

Zapoznaj się kalendarzem na dany rok szkolny. Możesz zobaczyć jakie wydarzenia będą odbywały się w naszej szkole.