12 października 2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie rozpoczęły się trzydniowe obchody 70. rocznicy powstania szkoły. Na uroczystość dotarło ponad 400 absolwentów, byłych i obecnych pracowników, przyjaciół placówki oraz znamienitych gości.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11:00 na sali gimnastycznej – wspaniale udekorowanej, z przewodnim motywem drzewa oraz z towarzyszącym mottem: „Podaruj tym, których kochasz, skrzydła, by mogli latać, korzenie, aby wracali, i powody, aby zostali”. Część oficjalną poprowadzili mgr Bożena Jakubowicz i mgr Michał Pastuszczak - przedstawili oni historię placówki zilustrowaną prezentacją z archiwalnymi zdjęciami z życia szkoły. Ich wystąpienie przeplatane było występami artystycznymi absolwentów szkoły – Weroniki Czech, Magdaleny Gebauer, Anny Obrzud i Krystiana Trojanowskiego, którzy zaśpiewali takie utwory jak: „Wspomnienie” i „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena, „Radość z najpiękniejszych lat”, czy „Ale to już było”.

Gościem honorowym jubileuszowej uroczystości był ksiądz arcybiskup Alfons Nossol, który wygłosił wykład pt. „Świadkowie Jana Pawła II”. Arcybiskup przywołał również własne wspomnienia z młodzieńczych lat i opowiedział o latach szkolnych.

Bardzo podniosłym momentem uroczystości było przekazanie na ręce dyrektor Violety Zajączkowskiej Medalu Świętego Urbana. Odznakę honorową „Zasłużony dla miasta Gogolina” przyznali Liceum Ogólnokształcącemu im. KEN, radni Rady Miejskiej w Gogolinie 13 czerwca bieżącego roku. Medal wręczył Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Czok. Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały, nagroda „Zasłużony dla Gogolina” to uhonorowanie wszystkich, którzy przez 70 lat współtworzyli historię Liceum Ogólnokształcącego w Gogolinie: dyrekcji, grona pedagogicznego, personelu administracyjnego i uczniów. To właśnie Oni, na przestrzeni ostatniego 70-lecia, dzięki swojemu zaangażowaniu, pasji i oddaniu, kreowali wizerunek tej szkoły, która dziś bez wątpienia stanowi wizytówkę i chlubę Gogolina.

Po zakończeniu części oficjalnej, dyrektor placówki oraz burmistrz Gogolina podpisali także porozumienia o współpracy z Wydziałem Lekarskim Uniwersytetu Opolskiego oraz 10. Opolską Brygadą Logistyczną, które otworzą szkole nowe możliwości rozwoju i kształcenia młodzieży. Był też czas na sentymentalne spotkania po latach w salach lekcyjnych, zwiedzanie szkoły, a także obejrzenie fotografii z dawnych lat.

[UM w Gogolinie, red.]. Zdjęcie: UM Gogolin

Szanowni Państwo, przypominamy, że jutro, 12.10.2018 r., to ostatni dzień, kiedy możecie Państwo odebrać w sekretariacie szkoły wykupione wcześniej bilety na Bal Jubileuszowy, który rozpocznie się 13.10.2018 r. o godz. 19:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie.

Drodzy goście, absolwenci, pracownicy, nauczyciele! Informujemy, że jutro, 12.10.2018 r., w czasie obchodów jubileuszu 70-lecia naszego LO, ze względu na duże zainteresowanie, we współpracy ze Strażą Miejską z Gogolina oraz policją, zapewniamy dodatkowy parking. Mieścić się będzie przy ul. Wyzwolenia, po lewej stronie, tuż przed Osiedlem Róż. Po godz. 10:00 w newralgicznych punktach znajdować się będą strażnicy miejscy, którzy pokierują wszystkich zainteresowanych we wskazane miejsce.

Przedstawiamy Państwu program uroczystości jubileuszu 70-lecia Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. KEN w Gogolinie.

12 października 2018 r., piątek, budynek Zespołu Szkół w Gogolinie:

Od godz. 10:30 rejestracja przybyłych Gości.

O godz. 11:00 rozpoczęcie uroczystości, powitanie Gości.

Krótki rys historyczny poświęcony Liceum.

Wykład Ks. Abp. Alfonsa Nossola „Świadkowie Jana Pawła II” w ramach cyklu „Złote Wykłady”.

Wręczenie odznak, statuetek, nagród.

Wystąpienia zaproszonych Gości.

Artystyczny akord uroczystości.

Spotkania klasowe w salach.

Poczęstunek.

13 października 2018 r., sobota, budynek ZS w Gogolinie:

Możliwość spotkań w budynku szkoły – w godz. 15:00 – 18:45.

13 października 2018 r., sobota, godz. 19:00, sala Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie:

Bal Jubileuszowy.

14 października 2018 r., niedziela, godz. 11:00, kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gogolinie:

Uroczysta Msza Święta w intencji uczniów, absolwentów, nauczycieli, pracowników Liceum Ogólnokształcącego w Gogolinie.

Po raz trzeci nasi kadeci będą reprezentować województwo opolskie na Centralnym Zlocie Klas Mundurowych w Żaganiu! Aby się tam dostać, trzeba było wygrać eliminacje wojewódzkie, do których 5 września na terenie 10. Brygady Logistycznej w Opolu przystąpiło sześć dziewięcioosobowych drużyn z całego województwa. Uczniowie rywalizowali w następujących kategoriach:
– marszobieg zespołowy na dystansie 2,5 km w umundurowaniu,
– strzelanie z karabinka 5,56 mm na celność i skupienie przy użyciu trenażera strzeleckiego TCW-97 CYKLOP,
– rzut granatem treningowym na celność,
– częściowe rozkładanie i składanie broni na czas,
– ładowanie magazynka amunicją szkolną na czas,
– przepchnięcie samochodu ciężarowo-osobowego na czas.
Miło nam poinformować, że kadeci Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Gogolinie okazali się bezkonkurencyjni i zmagania wojewódzkie zakończyli na pierwszym miejscu! Pozostałe lokaty prezentują się następująco:

2. Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie,
3. Zespół Szkół w Tułowicach,
4. Zespół Szkół Rolniczych w Prudniku,
5. Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu,
6. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich.

IV Centralny Zlot Klas Mundurowych w Żaganiu odbędzie się w dniach 30.09.-06.10.2018 r. Nasza szkoła reprezentuje województwo opolskie nieprzerwanie od drugiej edycji!
Gratulujemy naszym kadetom oraz opiekunowi – kpt. Arkadiuszowi Mendykowi.

Drodzy absolwenci, byli i obecni nauczyciele, pracownicy oraz przyjaciele Liceum! Trwają zapisy na Bal Jubileuszowy z okazji 70-lecia naszej szkoły, który odbędzie się w ramach obchodów jubileuszowych 13 października 2018 r. To doskonały czas na spotkania po latach i ożywienie wspomnień, a także na wspaniałą zabawę taneczną w wyśmienitym gronie. Formularz zgłoszeniowy znajdziecie Państwo na naszej stronie www pod linkiem https://zs.gogolin.com.pl/70-lecie-informacje.html
Koszt udziału w balu wynosi 80 zł od osoby. Numer konta, na który należy wpłacić odpowiednią kwotę - zgodnie z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym
06 88840004 2003 0000 0589 0102
Konto do przelewów z zagranicy: PL 06 88840004 2003 0000 0589 0102 POLUPLPR
W tytule przelewu prosimy wpisać: „JUBILEUSZ oraz imię i nazwisko wpłacającego”. Informujemy, że organizator nie zapewnia noclegów.
Bilety na bal będą do odbioru w sekretariacie Zespołu Szkół w dniach od 1 do 12 października 2018 r. Liczba miejsc ograniczona – nie warto czekać na ostatni moment…

O nas

Dysponujemy dobrą bazą dydaktyczną, która jest stale uzupełniana i modernizowana, aby sprostać wymaganiom nowoczesnej szkoły. W bibliotece szkolnej funkcjonuje Centrum Multimedialne, gdzie każdy uczeń ma dostęp do Internetu.

Gwarantujemy wysoki poziom nauczania. Oferujemy małe grupy językowe. W szkole wykłada stała i wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Rozwój młodzieży odbywa się pod opieką specjalistów. Jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną uczniowi, otwartą na problemy i oczekiwania młodego pokolenia.

Dowiedz sie więcej o szkole

Kontakt

Zespół Szkół w Gogolinie
47-320 Gogolin, ul. Szkolna 27
77 4666235
77 4666294
sekretariat@gogolin.com.pl
1. Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. Alberta Einsteina
2. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Komisji Narodowej
Wewnętrzne numery telefonów
Sekretariat LO - wew. 1
Sekretariat PG i fax - wew. 2
Pokój nauczycielski - wew. 3
Księgowość - wew. 4
Kierownik świetlicy i intendent - wew. 5
Pedagog - wew. 6

Ostatni artykuł

17
Paź2018

To były huczne urodz...

12 października 2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie...

Informacje

Najważniejsze informacje potrzebne do codziennego używania. Możesz zobaczyć plan lekcji, zastępstwa, poznać najważniejsze wydarzenia w danym roku kalendarzowym czy też zalogować się do eDziennika. Zachęcamy do zapoznania się.

eDziennik

Zaloguj się do dziennika elektronicznego. Opolska eSzkoła to model opolskiej oświaty, który opiera się na technologii informacyjno-komunikacyjnej.

Plan lekcji

Zapoznaj się z planem zajęć do gimnazjum jak i liceum. Zobacz, która klasa, w której sali i z jakim nauczycielem ma zajęcia lekcyjne.

Zastępstwa

Tutaj możesz zobaczyć jaki nauczyciel jest nieobecny i jaka jest organizacja zajęć w danym dniu.

Kalendarz

Zapoznaj się kalendarzem na dany rok szkolny. Możesz zobaczyć jakie wydarzenia będą odbywały się w naszej szkole.