Okręgowa Komisja Egzaminacyjna udostępniła dzisiaj, tj.04.07.2019 r., wyniki egzaminu maturalnego. Zdawalność w Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Gogolinie wyniosła 84,1%, co jest wynikiem nieznacznie gorszym niż zdawalność na poziomie województwa (86,6%), ale lepszym niż w powiecie krapkowickim (79,4%).

Cieszy nas zdawalność przedmiotów obowiązkowych. J. polski zdało 97,7% (97,3% w województwie, 95,1% w powiecie), matematykę – 93,2 % (88,7% w województwie, 85,3% w powiecie), język niemiecki – 100% (96,5% w województwie, 95,8% w powiecie). Nieco gorzej wypadł w tym roku język angielski – 87,5% (95,9% w województwie, 89,6% w powiecie).

Na uwagę zasługują również wyniki z egzaminu z matematyki w zakresie rozszerzonym – tu uczniowie mogą się pochwalić wynikiem na poziomie 70%, z języka polskiego w zakresie rozszerzonym - 68,7%, z języka rosyjskiego – 100%, z języka ukraińskiego – 90%, z języka niemieckiego w zakresie rozszerzonym - 78%, z języka angielskiego w zakresie rozszerzonym - 51,1%.

Przypominamy, że zdawalność ustnego egzaminu maturalnego w naszym liceum z wszystkich przedmiotów, czyli j. polskiego, j. angielskiego i j. niemieckiego, wyniosła 100%!

19 czerwca 2019 r. w Zespole Szkół w Gogolinie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Zakończenie wyjątkowe, bowiem zamykające długi okres historii szkoły: po 20 latach funkcjonowania gimnazjum jego ostatni rocznik właśnie opuścił mury szkoły, a po siedmiu latach przestaje istnieć Zespół Szkół w Gogolinie - jako samodzielna jednostka zostanie Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Gogolinie.
Był to czas podsumowań, nagród, świętowania sukcesów. Czas wyjątkowy zwłaszcza dla 85 gimnazjalistów, którzy otrzymali tego dnia świadectwa ukończenia gimnazjum. Czas wzruszeń i pożegnań.
Uroczystość uświetnili swym przybyciem szanowni goście: Sekretarz Gminy Gogolin Bogusław Leśkiewicz, inspektor Wydziału Oświaty, Sportu i Rekreacji Jolanta Mistygacz, zastępca szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego ppłk Jarosław Jalowski, przedstawiciel 10 Brygady Logistycznej z Opola mjr Artur Bożyk.
Uczniowie otrzymali nagrody dyrektora szkoły, nagrody Nobile Talentum oraz Aurea Nobilitas (nagrody na najbardziej wyróżniających się w minionym roku szkolnym uczniów otrzymali: Magdalena Fait oraz Denis Pawełek), nagrody Burmistrza Gogolina oraz stypendia firmy Chespa dla najlepszych uczniów w dziedzinie grafiki komputerowej.
Apel i całą uroczystość przygotowali: dyrektor szkoły mgr Violeta Zajączkowska, mgr Łukasz Wojtkiewicz, mgr Monika Jarosz, mgr Bożena Jakubowicz i mgr Brygida Czekała. Prowadzącymi były uczennice liceum: Alicja Konieczny i Paulina Tazbir - dziękujemy.
Zdjęcie: Gmina Gogolin

Laureaci Nobile Talentum i Aurea Nobilitas:

Nobile Talentum: (PG i LO)


Nauki humanistyczne:

1. Magdalena Fait LO

2. Denis Pawełek LO

3. Paulina Tazbir LO

4. Victoria Maciołek PG

5. Anna Gorzel PG

6. Patrycja Bomba PG

Nauki ścisłe:

1. Emilia Pęcak PG

2. Denis Pawełek LO

3. Magdalena Fait LO

4. Nikola Sanocka LO

5. Alicja Konieczny LO

Języki obce:

1. Maximilian Krawiec PG

2. Victoria Maciołek PG

3. Wiktoria Przybylska LO

4. Joanna Sikorska PG

5. Emilia Pęcak PG

Dziedziny artystyczne:

1. Emilia Mandok PG

2. Tomasz Kroker PG

3. Daria Półtorak PG

4. Agata Gładysz PG

5. Anna Jadasz LO

Sport:

1. Wiktor Gebauer LO

2. Weronika Cisińska LO

3. Szymon Weinert PG

4. Adam Piechota PG

5. Martyna Gorzellik PG

Aktywność społeczna:

1. Magdalena Fait LO

2. Agata Gładysz PG

3. Alicja Konieczny LO

4. Anna Jadasz LO

5. Paulina Tazbir LO

6. Anna Gorzel PG

Wojskowość:

1. Denis Pawełek

2. Wiktoria Szumotalska

3. Jan Janiszewski

4. Victoria Bogdoł

5. Karolina Lamla

Aurea Nobilitas: (PG i LO ze wszystkich nominowanych do Nobile talentum)

1. Magdalena Fait

2. Denis Pawełek

3. Emilia Pęcak

4. Paulina Tazbir

5. Victoria Maciołek

ZŁOTA TARCZA – NAGRODA DYREKTORA SZKOŁY

 1. Patrycja Bomba
 2. Ewelina Gacek
 3. Daria Szewczyk
 4. Emilia Pęcak
 5. Dawid Sojka
 6. Anna Gorzel
 7. Agata Gładysz
 8. Emilia Mandok
 9. Małgorzata Komandzik
 10. Tomasz Kroker
 11. Martyna Gorzellik

NAGRODA DYREKTORA SZKOŁY W DZIEDZINIE WOJSKOWOŚCI – SEMPER IN ALTUM:

 1. Jan Janiszewski
 2. Denis Pawełek
 3. Dawid Smolorz
 4. Karolina Lamla
 5. Karolina Kowolik
 6. Victoria Bogdoł
 7. Marcin Mager
 8. Szymon Nguyen Huu
 9. Tymoteusz Karawan
 10. Tomasz Pazurek
 11. Agnieszka Dzida
 12. Wiktoria Szumotalska
 13. Jarosław Krajewski
 14. Julia Kopton
 15. Kamila Sczakiel
 16. Veronika Porosiło
 17. Paweł Mandala
 18. Oliwer Kustra
 19. Agata Wilczyńska
 20. Dawid Bagiński
 21. Nicola Sanocka

NAGRODA DYREKTORA SZKOŁY ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIE W OGÓLNOPOLSKICH ZAWODACH KLAS MUNDUROWYCH:

 1. Jan Janiszewski
 2. Denis Pawełek
 3. Tymoteusz Karawan
 4. Victoria Bogdoł
 5. Szymon Nguyen Huu

NAGRODA SPECJALNA DYREKTORA SZKOŁY – LIDER:

 1. Magdalena Fait
 2. Alicja Konieczny
 3. Aleksandra Skrzypczyk
 4. Wiktoria Szpicka
 5. Paulina Tazbir
 6. Agnieszka Zielińska
 7. Adam Zięba
 8. Dawid Bagiński
 9. Wiktor Gebauer
 10. Jakub Kaczyński
 11. Tymoteusz Karawan
 12. Oliwer Kustra
 13. Paweł Mandala
 14. Maciej Łośniak
 15. Anna Jadasz

 

Wyjątkowa, bo ostatnia w Zespole Szkół w Gogolinie. Wyjątkowa, bo pierwsza w PSP nr 3. Wyjątkowa, bo jubileuszowa. Wraz ze świętowaniem 15. rocznicy obecności naszego kraju w Unii Europejskiej świętowaliśmy nasz jubileusz 15. spotkania młodzieży Zespołu Szkół z młodzieżą IGS Betzdorf/Kirchen w ramach wymiany międzynarodowej. Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy uczniowie oraz opiekunowie wymiany otrzymali koszulki, w których uroczyście przeszliśmy ulicami Gogolina, by przy pomniku Karolinki i Karliczka zrobić sobie wspólne zdjęcie. Wymianę kontynuowało dziewięciu gimnazjalistów oraz aż szesnastu nowych uczniów z PSP nr 3. Rozpoczęli oni swoją przygodę z wymianą, przyjmując pod swój dach niemieckich partnerów. Od poniedziałku (10.06.) do soboty (15.06.) przebywaliśmy ze sobą, biorąc udział we wcześniej przygotowanym bogatym programie. I tak: niemieccy uczniowie mieli możliwość uczestniczenia z nami w lekcjach, razem pojechaliśmy do Tarnowskich Gór, zwiedzając Zabytkową Kopalnię Srebra oraz Sztolnię Czarnego Pstrąga, by na zakończenie dnia poszaleć jeszcze w Aquaparku. Czwartek przeznaczony był na całodniową wycieczkę do Krakowa. Po zwiedzeniu Zamku Królewskiego przeszliśmy na Stare Miasto, gdzie po zwiedzeniu Sukiennic i Kościoła Mariackiego był jeszcze czas na zakup pamiątek. W piątek rano po raz ostatni byliśmy w szkole. Po obejrzeniu wspólnych zdjęć i filmików pojechaliśmy do stolicy naszego województwa. Mieliśmy tam okazję zobaczyć, jak żyje miasto podczas Festiwalu Polskiej Piosenki. Po zwiedzeniu Wieży Piastowskiej, rynku, ratusza i Wzgórza Uniwersyteckiego mogliśmy zjeść zasłużone lody.
Wszyscy jesteśmy zgodni co do tego, że najsympatyczniejszym punktem programu był piątkowy wieczór. Najpierw rozegraliśmy tradycyjny już i pełen emocji mecz Polska – Niemcy (kolejna nasza wygrana 4:1), następnie posililiśmy się przygotowanymi przez rodziców grillowanymi kiełbaskami, sałatkami i ciastem, by nasz radośnie spędzony czas zakończyć wspólnymi tańcami.
Sobota była dniem pożegnania z naszymi przyjaciółmi, lecz na szczęście nie kończy się nasza wymiana, bo jesteśmy już umówieni na następną wizytę za rok w Niemczech. Przez ten czas zostaniemy ze sobą w kontakcie, a niektórzy planują nawet wspólne spotkania podczas wakacji.
Podsumowując ten mały jubileusz, dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy w ciągu tych piętnastu lat przyjmowali niemieckich uczniów do swoich domów, opiekując się nimi jak własnymi dziećmi. Wiele rodzin nawet kilkukrotnie uczestniczyło w naszej wymianie. Dziękujemy kolejnym Dyrektorom Zespołu Szkół (od roku 2004) oraz nauczycielom, którzy przez te lata byli w to dzieło zaangażowani, Panu Burmistrzowi, który jest pomysłodawcą tej wymiany i co roku wspiera nas finansowo, oraz Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie. Na koniec dziękujemy Pani Dyrektor PSP nr 3, która zgodziła się na rozpoczęcie wśród obecnych uczniów klas szóstych i siódmych oraz kontynuację tej wymiany w nowej szkole.
koordynator wymiany (od 15 lat)
Brygida Czekała

Dyrekcja Zespołu Szkół w Gogolinie podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów uczniów Zespołu Szkół w Gogolinie do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Gogolinie, obwód nr 2 (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. J. Brzechwy w Gogolinie – teren Zakrzów, Dąbrówka, Obrowiec i Gogolin-Karłubiec). Wybory odbędą się 10.06.2019 r. w budynku Zespołu Szkół w Gogolinie:

 1. Magdalena Fait
 2. Agata Gładysz
 3. Alicja Konieczny
 4. Paulina Tazbir

Dyrekcja szkoły informuje, że nasze liceum PO RAZ TRZECI zakwalifikowało się do edycji programu "Certyfikowane wojskowe klasy mundurowe" - program Ministerstwa Obrony Narodowej dla klas wojskowych. Koordynatorem programu z ramienia MON pozostaje Biuro do Spraw Proobronnych. Podstawowym dokumentem wykonawczym programu MON jest "Program nauczania przedmiotu Edukacja wojskowa w szkołach ponadpodstawowych (ponadgimnazjalnych)".

Obecność w programie MON pozwala, oprócz środków z budżetu Gminy Gogolin i subwencji oświatowej, pozyskać od Ministerstwa Obrony Narodowej wsparcie finansowe w postaci dotacji celowej na zakup sprzętu i wyposażenia indywidualnego dla każdego ucznia-kadeta. Ponadto, dzięki realizacji programu, możemy, oprócz specjalistycznych zajęć z instruktorem-kapitanem w naszej szkole, korzystać z określonych profesjonalnych szkoleń bojowych, zajęć z instruktorami wojskowymi oraz korzystać z dostępu do obiektów i sprzętu wojskowego.

Jesteśmy dumni, że spośród wielu szkół w Polsce i województwie prowadzących klasy mundurowe Ministerstwo Obrony Narodowej po raz trzeci zakwalifikowało nasze klasy wojskowe do Programu; zapewne nie bez znaczenia były i są sukcesy naszych kadetów na szczeblu ogólnopolskim i wojewódzkim, które przyczyniły się do tej kwalifikacji.

Violeta Zajączkowska - dyrektor Zespołu Szkół

Zdjęcie: WSzW Opole

Nasi kadeci brali dzisiaj (13.05.2019 r.) w Chrząstowicach udział w wojewódzkich eliminacjach do V Centralnego Zlotu Klas Mundurowych w Żaganiu, zajmując pierwsze miejsce. Oznacza to, że nasi uczniowie po raz czwarty z rzędu reprezentować będą Opolszczyznę na tych prestiżowych ogólnopolskich zawodach, które odbędą się we wrześniu 2019 r. Serdecznie gratulujemy!
Opiekunem naszych kadetów jest kpt. Arkadiusz Mendyk.

6 maja 2019 r. o godz. 9:00 nasi tegoroczni maturzyści przystąpili do pisemnej matury z języka polskiego. Przed nimi prawdziwy egzamin dojrzałości, który potrwa do 23 maja. Trzymamy kciuki!

 

26 kwietnia odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla uczniów trzecich klas Liceum Ogólnokształcącego w Gogolinie. W obecności dyrekcji, swoich wychowawców oraz przedstawicieli samorządu gminy Gogolin 52 absolwentów odebrało świadectwa ukończenia szkoły. Najlepszym i wyróżniającym się uczniom wręczone zostały pamiątkowe listy gratulacyjne i nagrody w poszczególnych kategoriach:

Działalność artystyczna – Roksana Sobczyk; matematyka – Filip Syta; chemia, kosmetologia i fizjoterapia – Denis Kubuszewski, Julia Wymysłowska, Wiktoria Szaja, Marcelina Gałka, Dominika Stocka, Filip Syta, Hanna Kozok, Aleksandra Macha; język niemiecki – Jasmin Altaner, Wiktoria Szaja, Magdalena Haase; edukacja wojskowa – Patryk Szkoda, Karolina Sasik, Piotr Pakulski; język angielski – Adrian Niewalda, Remigiusz Sobczyk, Daria Serafin, Mateusz Ruczaj; sport – Mateusz Jeleń, Julia Wymysłowska, Filip Syta, Dominik Hojniak, Wiktoria Szaja, Michał Szostecki; działalność społeczna i promocyjna szkoły – Natalia Skrzypczyk, Denis Ogiela, Maja Łośniak, Paulina Walaszczyk, Aleksandra Panusz, Klara Ernst. Ośmioro absolwentów ze średnią powyżej 5,0 otrzymało także nagrody Burmistrza Gogolina: Wiktoria Szaja, Filip Syta, Julia Wymysłowska, Natalia Skrzypczyk, Justyna Gorzel, Paulina Walaszczyk, Adrian Niewalda, Magdalena Haase.

Zdjęcie: Gmina Gogolin.

Więcej zdjęć: http://www.gogolin.pl/12065/18/zako%C5%84czenie-roku-szkolnego-w-lo.html

O nas

Dysponujemy dobrą bazą dydaktyczną, która jest stale uzupełniana i modernizowana, aby sprostać wymaganiom nowoczesnej szkoły. W bibliotece szkolnej funkcjonuje Centrum Multimedialne, gdzie każdy uczeń ma dostęp do Internetu.

Gwarantujemy wysoki poziom nauczania. Oferujemy małe grupy językowe. W szkole wykłada stała i wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Rozwój młodzieży odbywa się pod opieką specjalistów. Jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną uczniowi, otwartą na problemy i oczekiwania młodego pokolenia.

Dowiedz sie więcej o szkole

Kontakt

Zespół Szkół w Gogolinie
47-320 Gogolin, ul. Szkolna 27
77 4666235
77 4666294
sekretariat@gogolin.com.pl
1. Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. Alberta Einsteina
2. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Komisji Narodowej
Wewnętrzne numery telefonów
Sekretariat LO - wew. 1
Sekretariat PG i fax - wew. 2
Pokój nauczycielski - wew. 3
Księgowość - wew. 4
Kierownik świetlicy i intendent - wew. 5
Pedagog - wew. 6

Ostatni artykuł

04
Lip2019

Dobre wyniki matur!

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna udostępniła dzisiaj, tj.04.07.2019 r., wyniki egzaminu maturalnego. Z...

27
Cze2019

Podręczniki na rok 2...

W dziale Dokumenty / Dla Uczniów opublikowano wykaz podręczników na rok szkolny 2019/2...

20
Cze2019

Uroczyste zakończeni...

19 czerwca 2019 r. w Zespole Szkół w Gogolinie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolneg...

16
Cze2019

WYJĄTKOWA WYMIANA BE...

Wyjątkowa, bo ostatnia w Zespole Szkół w Gogolinie. Wyjątkowa, bo pierwsza w PSP nr 3. Wyjątk...

Informacje

Najważniejsze informacje potrzebne do codziennego używania. Możesz zobaczyć plan lekcji, zastępstwa, poznać najważniejsze wydarzenia w danym roku kalendarzowym czy też zalogować się do eDziennika. Zachęcamy do zapoznania się.

eDziennik

Zaloguj się do dziennika elektronicznego. Opolska eSzkoła to model opolskiej oświaty, który opiera się na technologii informacyjno-komunikacyjnej.

Plan lekcji

Zapoznaj się z planem zajęć do gimnazjum jak i liceum. Zobacz, która klasa, w której sali i z jakim nauczycielem ma zajęcia lekcyjne.

Zastępstwa

Tutaj możesz zobaczyć jaki nauczyciel jest nieobecny i jaka jest organizacja zajęć w danym dniu.

Kalendarz

Zapoznaj się kalendarzem na dany rok szkolny. Możesz zobaczyć jakie wydarzenia będą odbywały się w naszej szkole.